Mesafeli Satış Sözleşmesi

MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

I- SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“SÖZLEŞME”) aşağıda bilgileri verilen SATICI ve ALICI arasında elektronik ortamda imzalanmıştır. Taraflar, işbu Sözleşme’nin tamamını okuduklarını, içeriğini bütünü ile anladıklarını ve tüm hükümlerini onayladıklarını kabul, beyan ve taahhüt eder.

SATICI:

Ünvanı: DE MARKE YAYINCILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adres: 19 MAYIS MAH. SÜMER SK. SUMKO M 7 NO: 5 B İÇ KAPI NO: 17 KADIKÖY/ İSTANBUL

Mersis No: 0271083731100001

E-posta: garage@demarke.com.tr

 

ALICI:

www.demarkegarage.com adresinden alışveriş yapan müşteri.

Adı Soyadı: …

Adresi: …

Telefon: …

E-posta: …

 

II- SÖZLEŞMENİN KONUSU

 • ALICI'nın SATICI'ya ait http://www.demarkegarage.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürün veya ürünlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak, 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır

 

III- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN

 • İşbu Sözleşme’nin konusunu oluşturan ürünün veya ürünlerin cinsi, miktarı, modeli, rengi ve KDV dahil satış bedeli aşağıda belirtildiği gibidir:

Ürün Adı

Adet

Birim Fiyatı (KDV dahil)

Ara Toplam

**

**

** TL

** TL

**

**

** TL

** TL

Kargo ücreti

** TL

Promosyon / İndirim toplamı

** TL

Toplam (KDV dahil)

** TL

Ödeme şekli

***

Fatura edilecek kişi

***

Fatura adresi

***

Teslim edilecek kişi

***

Teslimat adresi

***

 

IV- GENEL ŞARTLAR

 1. ALICI, SATICI 'ya ait www.demarkegarage.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup eksiksiz ve doğru bilgi sahibi olduğunu ve işbu SÖZLEŞME’nin geçerliliği için elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
 2. SÖZLEŞME konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
 3. ALICI, SATICI’ ya verdiği teslimat adresinin eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ve beyan eder.
 4. SÖZLEŞME konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu değildir.
 5. SÖZLEŞME konusu ürünün siparişte belirtilen niteliklere uygun tesliminden SATICI sorumludur.
 6. ALICI, ürünün veya ürünlerin ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilmesini istediği durumda, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI’nın sorumlu olmadığını kabul, beyan ve taahhüt eder.
 7. SÖZLEŞME konusu ürünün teslimatı için işbu SÖZLEŞME’ye internet üzerinde onay verilmiş ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedelinin ödenmemesi veya banka kayıtlarının iptal edilmesi halinde, SATICI’nın ürünün teslimi yükümlülüğünün ortadan kalkacağı taraflarca kabul edilmiştir.
 8. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile, ilgili banka veya finans kuruluşunun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ALICI' nın ürünü 3 gün içinde SATICI'ya göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ve tüm ödemeler ALICI'ya aittir.
 9. SATICI, www.demarkegarage.com alan adlı internet sitesinde kampanya dahilinde ücretsiz teslimat yapacağını ya da ilan ettiği rakamın üzerinde alışveriş yapanların teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafı SATICI’ya aittir. Ancak ücretsiz teslimata ilişkin herhangi bir beyanda bulunulmamışsa masraflar ALICI tarafından karşılanacaktır.
 10. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI' ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesi veya sözleşme konusu ürünün teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine ürün bedelini öderken seçtiği ödeme yöntemi ile iade edilir.
 11. ALICI, SÖZLEŞME konusu ürünü veya ürünleri teslimat sırasında ancak teslim almadan önce muayene edecek; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış ve benzeri hasarlı ve ayıplı ürünü veya ürünleri kargo şirketinden teslim almayacaktır. ALICI, kargo şirketinden teslim aldığı ürünü veya ürünleri kendisine eksiksiz, hasarsız ve sağlam olarak teslim edildiğini kabul, beyan ve taahhüt eder. Teslimden sonra ürünü veya ürünlerin özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir. Cayma hakkı kullanılacaksa söz konusu ürün veya ürünler kullanılmamalı ve faturası ile iade edilmelidir. Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürün veya ürünler kullanılmışsa SATICI’nın ürünü veya ürünlerin iadesini kabul etmeme hakkı saklıdır.
 12. Teslimatı yapacak olan kargo firmasının, ürünü veya ürünleri ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün veya ürünlerin ALICI’nın işbu SÖZLEŞME’de belirtilen teslimat adresine teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.

 

V- KİŞİSEL BİLGİLER ve GİZLİLİK

 1. demarkegarage.com müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek amacıyla isim, yaş, ilgi alanlarınız, e-posta gibi bazı kişisel bilgilerinizi sizlerden talep etmektedir. www.demarkegarage.com sunucularında toplanan bu bilgiler, siparişlerinizin işleme konulması ve hesabınızın yönetilmesi, hizmetlerimizin ve ilgili ürünlerimizin pazarlanması, pazar araştırması amacıyla temsilcileri vasıtası ile gerek e-posta, telefon veya SMS yoluyla gerekse de posta yoluyla sizinle irtibat kurmak, internet sitemizi ne şekilde kullandığınıza dair analiz yapmak ve sizlere daha iyi hizmet için internet sitemizi size özgü hale getirmek, kimlik, doğrulama ve kayıt oluşturulması, ürünlerimizi ve hizmetlerimizi ve bunlara ilişkin kişisel seçim olanaklarınızı araştırmak ve geliştirmek, hizmetlerimizi veya ilgili ürünleri sizlere tanıtmak, yeni ürünler ve ilgi çekici bulacağınızı düşündüğü diğer bilgiler hakkındaki promosyon niteliğindeki e-postaları periyodik olarak gönderebilmek ve istenmeyen e-postaların iletilmemesine yönelik müşteri sınıflandırması çalışmaları için sadece firmamız tarafından kullanılmakta ve siparişinizin gerçekleştirilmesi için gerekli bilgiler gerektiği ölçüde banka ve kargo şirketi ile paylaşılmaktadır. Bu bilgiler, firmamızın ortaklarının ileride kuracakları şirketler tarafından da kullanılabilir. Üyelik formlarından toplanan bilgiler, siparişin gerçekleştirilmesi dışında söz konusu üyenin haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşılmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanılmamakta ve satılmamaktadır.
 2. Ayrıca, istenilen kişisel bilgilerin haricinde site kullanımı sırasında izlenen ziyaretçi hareket ve tercihleri analiz edilerek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, müşterilerimize daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amaçlanmaktadır.
 3. ALICI bilgileri, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapmak zorunda olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.
 4. ALICI’nın sisteme girdiği tüm bilgilere sadece ALICI ulaşabilmekte ve bu bilgileri sadece Müşteri değiştirebilmektedir. Bir başkasının bu bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Siteye üye olduğunuzda karşınıza çıkan www.demarkegarage.com adresinden gönderilen maillerin alt kısmında bulunan "Kampanya duyurularından haberdar olmak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.” linkine tıklayarak günlük e-posta gönderim listesinden kolayca çıkabilirsiniz.
 5. Ödeme sayfasında istenen kredi kartı bilgileri, siteden alışveriş yapan siz değerli müşterilerimizin güvenliğini en üst seviyede sağlamak dikkate edilen temel noktalardandır. Bu nedenle bu bilgiler hiçbir şekilde demarkegarage.com sunucularında tutulmamakta ve ödemeye yönelik tüm işlemlerin demarkegarage.com arayüzü üzerinden banka ve bilgisayarınız arasında gerçekleşmesi sağlanmaktadır. demarkegarage.com sitesindeki kredi kartı ödemeleri İYZİCO sistemi üzerinden gerçekleşmektedir. Bu ödeme sayfasının tasarımı, bakımı ve güvenliği İYZİCO tarafından sağlanmaktadır.

 

VI- CAYMA HAKKI

 1. ALICI, 14 (on dört) gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin Sözleşme’den cayma hakkına sahiptir.
 2. Cayma hakkı süresi, Sözleşme konusu ürünün ALICI ‘ya veya ALICI’nın gösterdiği adresteki kişiye/kuruluşa teslim edildiği gün başlar.
 3. Cayma hakkı süresinin belirlenmesinde;
 • Tek sipariş konusu olup ayrı ayrı teslim edilen mallarda, tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son malı teslim aldığı gün,
 • Birden fazla parçadan oluşan mallarda, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin son parçayı teslim aldığı gün,
 • Belirli bir süre boyunca malın düzenli tesliminin yapıldığı sözleşmelerde, tüketici veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin ilk malı teslim aldığı gün esas alınır.
 1. Cayma hakkının kullanılması için yasal süresi içerisinde, SÖZLEŞME’de de yer alan Cayma Hakkı Formu kullanılarak DE MARKE GARAGE’ın garage@demarke.com.tr adresine e-posta vasıtası ile açık bir şekilde bildirimde bulunulması gereklidir.
 2. ALICI, aşağıdaki hallerde cayma hakkını kullanamaz:
 • Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler
 • Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler
 • Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler
 • Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler
 1. Süresinde cayma hakkı kullanılan ürünün iade işlemlerinin tamamlanabilmesi için aşağıdaki koşulların karşılanması gerekmektedir.
 • Cayma hakkının kullanılması halinde, ALICI cayma hakkının kullanıldığına ilişkin bildirimin yapıldığı tarihten itibaren 10 (on) gün içerisinde ürünü DE MARKE GARAGE’a sevk irsaliyesinin bir nüshası ile birlikte iade sebebini ve talebini açıkça beyan ederek gönderir. ALICI’ya veya ALICI’nın gösterdiği teslimat adresindeki kişiye/kuruluşa teslim edilen ürünün DE MARKE GARAGE’a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneğinin yahut kargo takip numarası bilgisinin ve ayrıca fatura aslı ürün ile birlikte gönderilmiş ise fatura aslının da DE MARKE GARAGE’a gönderilmesi/bildirilmesi zorunludur.
 • Ürün kurumsal olarak satın alınmış ise, ürün gönderimi iade faturası düzenlenerek yapılmalıdır.
 • Ürünle birlikte alınan hediye ya da kampanyalı ürün varsa, ilgili ürünler de iade olarak gönderilmelidir. Bununla birlikte (kusurlu ürün hariç) iade talebine konu olan ürünün iade alınması sonrasında, ilgili siparişin dahil olduğu bir kampanya varsa, iade sonrasında kampanya koşullarındaki herhangi bir koşul karşılanamayacak olmamalıdır. Örneğin belli bir miktarda alışveriş yapıldığında verilen hediye çeklerinin bedeli, iadeden sonra bu hediye çekine hak kazanmaya yetecek derecede ürün tüketicide kalmamış ise ücret iadesi bedelinden düşülür.
 • Ürün, kargo firmasına teslim edilmeden önce, ALICI tarafından hasar görmeyecek şekilde paketlenmelidir.
 • Cayma hakkı kullanılarak iade edilen ürünün anlaşmalı kargo firması (Yurtiçi Kargo) aracılığı ile DE MARKE GARAGE’a geri gönderilmesi halinde kargo bedeli DE MARKE GARAGE tarafından karşılanır, aksi halde kargo bedeli ALICI’ya aittir.
 • İade edilmek istenen ürün DE MARKE GARAGE’a ulaştığında DE MARKE GARAGE’ın iade ekibince incelenecektir. İnceleme süresi 7(yedi) iş günüdür. Bu süreye hafta sonu ve resmi tatil günleri dahil değildir. İnceleme sonucunda iade koşullarını karşıladığı tespit edilen ürünlerden; ALICI’nın iadesini istediği ürünlerin ücret iadesi yapılacaktır. ALICI’nın değişim istediği taleplerde ise, ilgili ürün stoklarda varsa MÜŞTERİ’ye gönderilecek, aksi durumda ücret iadesi yapılacaktır.
 • İade talebi olumlu sonuçlandığında, ücret iadesi, alışveriş aşamasında nakit ödeme yapıldı ise ALICI’ya nakden ya da ileteceği banka hesabına yapılacaktır. Ücret iadesi yapıldığında ALICI’ya e-posta ile bilgilendirme yapılmaktadır. Ücret iadesinin ALICI’nın banka hesabına yansıma süresi, işlem yapılan bankaya göre 1-15 iş günü arasında değişebilmektedir.

VII- SİPARİŞ İPTALİ

 • ALICI internet üzerinden sipariş verdiği anda, SATICI ise ürünü kargo şirketine teslim ettiği anda SÖZLEŞME’yi kabul etmiş ve SÖZLEŞME kurulmuş sayılır. SATICI siparişi kargo şirketine teslim ettiğine dair e-posta ile onay gönderecektir.
 • Siparişlerinizde adres ve teslim tarihi değişiklikleri ile sipariş iptali, ürün kargo şirketine teslim edilmeden bildirilmelidir. Aksi halde sipariş iptali ile ilgili oluşacak sorunlardan SATICI sorumlu değildir.
 • Yapılan yanlış ödeme veya sipariş iptallerinde ürünün veya ürünlerin iade bedel ödemeleri (varsa kargo vb. tutarlar mahsup edildikten sonra) ALICI’ya 10 (on) iş günü içinde yapılacaktır. ALICI’nın bilgilerini vermiş olduğu kredi kartının bağlı olduğu bankanın kural ve işleyişine bağlı gecikmelerden SATICI sorumlu değildir.
 • Alışverişiniz esnasında meydana gelecek anlaşmazlıklar sipariş bedeli ile sınırlıdır.